• Wpisów: 160
  • Średnio co: 22 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 20:10
  • Licznik odwiedzin: 265 929 / 3634 dni
 
bobakowski
 
Z panią Agnieszką Olejkowską miałem do tej pory kilka razy kontakt mailowy. Zazwyczaj wtedy, gdy piłkarska centrala odrzucała zgłoszenia akredytacyjne (na mecze kadry narodowej) naszych dziennikarzy. Zazwyczaj dało się znaleźć jakiś kompromis.

Od tego momentu zostałem najwidoczniej wpisany na listę mailingową PZPN, bowiem co jakiś czas otrzymuję ogólne informacje prasowe, których autorką jest rzeczniczka. Większość mnie nie interesuje, ale wszystkie dokładnie czytam i czasami napotykam prawdziwą perełkę.

Wczoraj otrzymałem maila zatytułowanego "Komunikat dt. sprawy sądowej".

No tak - pomyślałem. Pewnie PZPN chce się wybielić w tym temacie:
www.sportfan.pl/(…)pzpn-vs-kibice-proces-odroczony-…

I rzeczywiście. Olejkowska tłumaczy, że związek sądzi nie kibiców, a grupę założycieli koniecpzpn.pl, itd. Argumenty przyjmuję z pełną powagą, przecież federacja może się bronić i podawać swój punkt widzenia.

Czytałem, czytałem, nawet się czasami... zgadzałem ze słowami pani Agnieszki i nagle... Ostatni akapit wprowadził mnie osłupienie.

Cytuję:

"Zaskoczeniem dla  PZPN jest fascynacja mediów promowaniem zachowań i postawy działaczy Stowarzyszenia Obrońców i Sympatyków dla Polskiej Piłki w związku z  procesem sądowym. Szczególny niepokój budzi to po takich wydarzeniach jak te, które miały miejsce po śmierci  Jana Wejcherta, wzbudzając wówczas oburzenie i dezaprobatę tych samych mediów.".

Co ma piernik do wiatraka? Co mają wspólnego ludzie z S.O.S dla Polskiej Piłki z bandą chuliganów z Legii Warszawa?

Mam prawo uznać te słowa - do chwili odpowiedzi na powyższe pytanie - jako "majaczenie". Zrzucam to na karb upałów.

PS I
Pani Agnieszko... Tymi słowami potraktowała pani S.O.S. dla Polskiej Piłki, jak - podobno! - S.O.S. Was (czytaj: PZPN). Teraz szefowie kibicowskiego ruchu mają pełne prawo iść do sądu, bowiem naraziła pani ich dobre imię na szwank.

PS II
Powyższy wpis wysłałem mailem do rzeczniczki PZPN. Mam nadzieję, że rozwieje moje wszelkie wątpliwości i nie sprawdzi się moja jedyna teza, która tłumaczy te słowa, że w siedzibie PZPN nie działa klimatyzacja.

PS III
Jeszcze na koniec apel do pani rzecznik... Proszę nie tłumaczyć się, że chamskie wpisy na stronie koniecpzpn.pl to wina działaczy S.O.S. dla Polskiej Piłki. I stąd nawiązanie do grupy kibiców, którzy zachowywali się skandalicznie po śmierci Jana Wejcherta.

To efekt tego, jak PZPN jest odbierany wśród kibiców. A czy mogli temu zapobiec szefowie kibicowskiego ruchu? O tym niech pani pozwoli, że zdecyduje sąd.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego